KONST / Litografier / Färglitografi 13978167
nr 1397 8167
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 161/360, daterad -89. Oramat löst blad, bladets mått: 45x61 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:24:17
11/5 23:11:23
100 kr
16/5 08:51:15
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson